16 Aralık 2009 Çarşamba

CAM TABAK ÇALIŞMASI

 
Severek ve de zevk alarak yaptığım, cam tabak çalışmamı paylaşmak istedim sizlerle...Bazı çalışmalarda nedense kararsızlıktan yoruluyorum. Fakat bu yaptığım cam çalışma tam istediğim gibi, düşündüğüm gibi oldu.
Vakit darlığından çok sık paylaşamıyorum çalışmalarımı ,ama daha neler var neler...Şimdi yapım aşamalarını anlatalım.
*Öncelikle tüm cam çalışmalarda olduğu gibi ıslak mendilimizle objemizi silip kuruluyoruz. Ardından CADENCE cam midyumu sürüp 24 saat kurumaya bırakıyoruz.
*Dekopaj kağıdımızın resimli kısmını CADENCE dekopaj tutkalı sürüp bir noktadan başlayarak, hava kabarcığı kalmamasına dikkat ederek objemizin arka kısmına yarleştiriyoruz. Sonra yumuşak bir bezle zedelemeden oğuşturuyoruz. 20dk. sonra dekopaj tutkalımızı kağıdın üzerine sürüp bir gün kurumaya bırakıyoruz.
*Şimdi tabağımızın kenarlarına (crocodıle) renkli çatlatma uyguluyabiliriz. Daha önceden anlattığım gibi önce step 1, şeffaflaşınca step 2, tam kuruduğuna emin olduğumuz zaman renkli çatlatmamızı üzerinden tekrar geçmemeye dikkat ederek sürüyoruz. (Benim sabırsızlıkla beklediğim ve dayanamadım an çatlama süreci)
*Son olarak da arka kısmını çatlakların içinden hangi renk gözükmesini istiyorsak, o renge iki kat boyayıp, CADENCE su bazlı parlak vernik sürüp işlemimizi tamamlıyoruz.
Ve böylece güzel şık bir cam çalışması elde etmiş oluyoruz.
Sevgiler...8 yorum:

 1. hayran kaldım, anlatımınıza göre kolay gibi geldi ahşap çalıştım ama cam çalışmamıştım, şu ara kurdele ile çok işim var. vakit bulduğumda denemek isterim tabi yardımda ellerinize sağlık müthiş olmuş.

  YanıtlaSil
 2. Yorumunuz için teşekkür ederim Elif Hanım. Yardıma her zaman açığım. Size de kolay gelsin Sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. Teşekkür ederim Mihriban hanım.sevgilerimi bırakıyorum.

  YanıtlaSil
 4. Çok güzel ellerinize sağlık,bayıldım,bende beklerim,sevgiler..

  YanıtlaSil
 5. Merhaba arkadaşım..Çok güzel olmuş.Ellerinize sağlık..Sevgiler.

  YanıtlaSil
 6. TATLIM SEN BİR HARİKASIN TEBRİKLER TÜRK KADINI BUDUR İŞTE ÜRETİCİ YARATICI,HARİKADIR.

  YanıtlaSil
 7. ARKADAŞIM SEN SÜPER BİR YETEEKSİN ELİNE SAĞIK,ÇOK BEĞENDİM ÜRÜNLERİNİ.ALLAH DEVAMII SAĞLASIN İNŞALLAH.SEVGİLER

  YanıtlaSil
 8. Çok beğendim...Bayıldım...Günlerdir kafamı karıştıran bir sorunun uzmanınıda buldum sanırım...Kendi beğendiğim desenlerden uygulama yapmak istiyorum taaklara...Ama bunları kullanmak istiyorum...Bu yapılan uygulamaların yemeklerde kullanılma ihtimali varmı:((?

  YanıtlaSil